Kadra

kasia

Katarzyna Szczawińska-Kamelska

Założyciel i właściciel Akademii. Z wykształcenia prawnik, pedagog, doradca ds. europejskich, a z zamiłowania nauczyciel i trener. W tygodniu prowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży, a w weekendy wykłada na Zarządzaniu Oświatą. Od 2003 roku pisze i wdraża projekty rozwijające kapitał ludzki w rożnych dziedzinach, w tym projekty edukacyjne dla dzieci. W Akademii wdrożyła już 5 projektów wzbogacających działania na rzecz dzieci i rodziców, które wprowadziły szereg innowacji pedagogicznych.

Ciocia Kasia na co dzień dba o właściwy dobór wykwalifikowanej kadry, o bezpieczne i higieniczne warunki nauki i pracy, o ciepło, smaczne zdrowe posiłki, czystość i rodzinną atmosferę.

Myśl, która towarzyszy mi na co dzień to SIŁA JEST KOBIETĄ, o czym już nie raz przekonałam się, zarówno jako właściciel przedszkola, jak i jako mama i żona.


dyrektorElżbieta Wiśniewska

„ W dzieciństwie niewiele zależy od nas samych, wiele zaś od tych, którzy są z nami”, B.Wrocławski

To pedagog z wykształcenia i zamiłowania. Wykwalifikowany nauczyciel i dyrektor. Pracę z  dziećmi traktuje jako przyjemność i spełnienie. W codziennej pracy stara się ukazać przedszkolakom świat pełen szacunku i wzajemnej tolerancji.
Uważa, że każde dziecko powinno być akceptowane i kochane, dlatego tak ważne jest dla niej indywidualne podejście do każdego dziecka, odkrywanie jego możliwości i pokonywanie swoich słabości.
Nasza Pani dyrektor jest pogodna, życzliwa, cierpliwa, wyrozumiała, ale jednocześnie wymagająca i konsekwentna.

„Moja praca jest dla mnie wyzwaniem, którego nie zamieniłabym na inne. Pracuję już wiele, wiele lat. Dziś spełniam się jako nauczyciel, dyrektor, koleżanka, przyjaciel i PRZEDSZKOLNA BABCIA ELA” – powiedziała babcia Ela


marta

Marta Sadłowska

„Jestem nie po to, aby mnie kochali i podziwiali, ale po to, abym ja działał i kochał. Nie obowiązkiem pomagać mnie, ale ja mam obowiązek troszczenia się o świat, o człowieka”

Janusz Korczak

Takie motto towarzyszy cioci Marcie od początku przygody z pedagogiką. Od zawsze praca z dziećmi była dla niej przyjemnością i to pozostaje niezmienne. Już gdy wybierała kierunek studiów, kierowała się chęcią pomocy dzieciom, które szczególnie tego potrzebują. Stąd wybór padł na pedagogikę specjalną, logopedię, socjoterapię. „Ciągle się uczę – mówi. Doskonaląc, bowiem swoją wiedzę i umiejętności, mogę po pierwsze w pełni realizować swój cel wpierania Dzieci, a po drugie zakres tego wsparcia może być coraz szerszy.”
Ciocia Marta codziennie sobie powtarza, że najmniejszy sukces dziecka jest powodem do radości. Najważniejsze, aby każdego traktować indywidualnie. Ponadto jej zdaniem na świecie brakuje empatii i zrozumienia, dlatego pragnie zaszczepić te cechy w przedszkolakach Akademii MAX, by łatwiej było im iść przez życie.


martynaMartyna Kalinowska

Ciocia Martyna to wykwalifikowany nauczyciel, który pracuje w Akademii od 2016r. Praca z dziećmi sprawia jej radość i daje wiele satysfakcji. „Od zawsze marzyłam, o tym żeby pracować z dziećmi i moje marzenie się spełniło”-powiedziała pierwszego dnia w pracy. W codziennej pracy z Dziećmi stosuje zasadę małych kroczków. Uważa bowiem, że z Dziećmi należy postępować ostrożnie, być cierpliwym i wyważonym, a jednocześnie bardzo opiekuńczym.
Ciocia Martyna to pogodny, życzliwy, wyrozumiały i cierpliwy nauczyciel, który kocha muzykę i taniec. Ciągle śpiewa i tańczy, bo uważa że świat z muzyką i tańcem jest DUUUUŻO WESELSZY.

„Drogie dzieci,
Ciocia Martynka od progu Was wita,
Muzyką zachęca, do sali zaprasza,
Do tańca porywa, kółeczko już tworzy,
Podskoki, hulańce wciąż mnoży.”


Małgorzata Anna Wyszyńska

„Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz,

jeśli nie wie – wytłumacz, jeśli nie może – pomóż”.

Janusz Korczak

Ciocia Małgosia ukończyła: edukację wczesnoszkolną z wychowaniem przedszkolnym, pedagogikę specjalną: terapia pedagogiczna.
W pracy z dzieckiem bardzo ważna jest potrzeba kształtowania wrażliwości na piękno żywego słowa oraz kulturę języka – mówi ciocia Małgosia. Codziennie poprzez zabawę wdraża różnego rodzaju aspekty dydaktyczno – wychowawczo – opiekuńcze, zachęca do rozwijania osobowości poprzez czytanie literatury, aktywność fizyczną oraz wszelakie prace plastyczne.
Ciocia Małgosia uważa, iż: „troska o dziecko jest pierwszym jak i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka, a obserwacja jest kluczem dorosłych do poznania świata dziecka”.
W wolnym czasie poczytuje literaturę dziecięcą oraz kryminały. Uwielbia jazdę na rolkach, wypoczynek na świeżym powietrzu, majsterkowanie, jak i podróże małe oraz duże.


asiaJoanna Welenc

Janusz Korczak mawiał: „Dobry wychowawca, który nie wtłacza a wyzwala, nie ciągnie a wznosi, nie ugniata a kształtuje, nie dyktuje a uczy, nie żąda a zapytuje – przeżyje wraz z dziećmi wiele natchnionych chwil”. Taka jest ciocia Joasia w codziennej pracy z dziećmi. Zawsze dąży do tego, aby zajęcia prowadzone były w sposób dostosowany do ich predyspozycji i talentów tak, aby mogły rozwijać w sobie to,co mają najlepszego. Zaraża maluchy miłością do otaczającego świata, do flory i fauny, po prostu do życia. Całość okrasza oczywiście dobrą zabawą z domieszką przeróżnych technik artystycznych.

Ciocia Joasia ukończyła studia ekonomiczne, lecz okazało się że to nie jej bajka:). Postanowiła więc robić to, co naprawdę kocha – CZYLI PRACOWAĆ Z DZIEĆMI. Ukończyła Edukację Wczesnoszkolną z Wychowaniem Przedszkolnym, Wczesną interwencje i wspomaganie rozwoju dziecka i zaczęła pracować w Akademii, tak rozpoczęła się jej przygoda zawodowa z dziećmi.
Codziennie rano powtarza sobie słowa Janusza Korczaka: „kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” i rysuje.

doc04162016104227_001


Malwina Kowalewska

Ciocia Malwina to nauczyciel- wychowawca grupy przedszkolnej. Ukończyła kierunek Edukację Wszesnoszkolną, Oligofrenopedagogikę z Rewalidacją oraz terapię zajęciową.

Mówiąc o sobie powtarza: „Wybór mojej zawodowej drogi jest efektem wieloletnich poszukiwań jak umiejętnie połączyć zawód z pasją. Praca z dziećmi sprawia mi ogromną satysfakcję i codziennie przynosi nowe doświadczenia. Podążam za myślą Beaty Pawlikowskiej nie dawaj dzieciom gwiazdki z nieba, pozwól im nauczyć się latać, wtedy zobaczę, że za tym pierwszym niebem jest następne, a im mocniej będą musiały napracować się, żeby tam dolecieć, tym większa będzie ich radość po dotarciu do celu.

Ciocia Malwinka jest osobą pogodną i uśmiechniętą. Bardzo konsekwentnie realizuje swoje zadania, choć jak mówi „dzieci potrafią mnie czasami perfekcyjnie podejść i „zmiękczyć”. Uważa, że warto włożyć w pracę wiele trudu, aby później na twarzy choć na chwilę pojawił się uśmiechu satysfakcji, abym mogła powiedzieć sobie „udało się” Dzieci wiedzą, że zawsze mogą na nią liczyć: na jej pomoc i wsparcie, za co otrzymuje ich bezgraniczną przyjaźń i zaufanie, uśmiech na powitanie i czasami smutne miny na pożegnanie.


Olga Ciarcińska                                               

Z wykształcenia pedagog i technolog żywienia. Od lat interesuje się „zdrową kuchnią”. Rozczytuje, eksperymentuje i pilnuje, aby posiłki dla dzieci były pyszne, zdrowe, no i kolorowe.
Ciocia Olga to osoba pogodna z dużym poczuciem humoru. Potrafi rozładować każdą sytuację, cieszyć się chwilą i dobrze się bawić. Popołudniami ciocia Olga fascynuje się motoryzacją, lubi biegać i słuchać dobrej muzyki.


Zajęcia dodatkowe w Akademii Przedszkolaka MAX prowadzą:

  • GRUPOWE ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE – pani Monika Smolarek
  • INDYWIDUALNA TERAPIA LOGOPEDYCZNA – pani Monika Smolarek
  • ZAJĘCIA RYTMICZNE – pani Izabela Kadylak
  • ZAJĘCIA TANECZNE – pani Izabela Kadylak
  • ZAJĘCIA z GIMNASTYKI KOREKCYJNEJ – Radosław Kapuściński
  • ZAJĘCIA RUCHOWE -AIKIDO – pan Artur Brzeziński
  • ANGIELSKI CODZIENNIE – wychowawcy grup
  • OBOWIĄZKOWY ANGIELSKI w grupie 5,6 latków – pani Magdalena Małecka
  • ROBOTYKA – Centrum Językowo-Szkoleniowe ECG  w Płocku
  • RELIGIA – pani Wioletta Wrześniewska
  • DOGOTERAPIA – pani Katarzyna Kalińska-Panek
 • ZAJĘCIA NA BASENIE – hotel CZARDASZ  w Płocku

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz